UP

Bookmark and Share

פתיחת עסק

חושבים לפתוח עסק? רוצים להיות עצמאיים? יש כמה דברים שעליכם לבצע ,על מנת להקים עסק עליכם תחילה לרשום את העסק במס הכנסה, מע"מ וביטוח לאומי. קיימת האפשרות לפתוח עוסק פטור לעסקים בעלי מחזור הכנסות נמוך יחסית מעבר ל"רעיון" העיסקי שיש לכם על מנת להקים עסק עליכם להיות מודעים לכמה רבדים הקשורים בניהול עסק שהם שיווק עסק, הפן המשפטי, חשבונאות וגיוס וניהול עובדים. כישלון בתחומים אלו או אפילו באחד התחומים ישפיע על הצלחת העסק, ריווחיות העסק ואף יחרוץ את גורלו לכשלון וחס וחלילה פשיטת רגל.

מה כולל פתיחת עסק עצמאי?

פתיחת עסק כולל פתיחת תיק מס הכנסה ורישום העסק בביטוח לאומי ומע"מ, נהוג לחשוב שהדבר לוקח זמן רב אך בעצם מדובר תהליך יחסית פשוט שאינו לוקח זמן רב כלל ולא כרוך בהוצאה כספית.
1) כאשר אתם פותחים עסק עליכם להיוועץ עם רואה חשבון אשר ינחה אתכם על האחריות הכלכלית של העסק מול רשויות המדינה וינחה אתכם על החובות החשבונאיות שעליכם לקיים בתוך העסק שלכם מול הספקים,מול העובדים ובכלל כל פעליות כלכלית בעסק שלכם שלכם.
2) מומלץ להיוועץ עם עורך דין אשר ינחה אתם על האחריות המשפטית ויכין עבורכם גיבוי משפטי עבור הפעילות העיסקית שלכם, למשל חוזי עבודה מול עובדים,ספקים ואף לעיתים מול רשויות החוק.
3)תוכנית עיסקית: כאשר אתם פותחים עסק, בין אם מדובר בעסק קטן\בינוני או חברה עליכם להכין תוכנית עסקית אשר תסייע לכם להקים את העסק ביעילות ולהמנע מהוצאות מיותר על אחת כמה וכמה כאשר עליכם להשיג מימון ראשוני עבור העסק בדרך כלל על ידי הלוואה לעסקים או גיוס ממשקיעים, תוכנית עיסקית מקצועית קריטית להשגת מטרות אלו (ראו גם ייעוץ עיסקי הכולל סיוע בהכנת תוכנית עיסקית).
4)ייעוץ שיווקי - יועץ עיסקי ושיווקי בתחילת הדרך יכולה להיות קריטית להצלחת העסק, יועץ עיסקי יסייע לכם להבין את הפרמטרים הקשורים להצלחת העסק ולגבש אסטרטגיה לניהול עסק תקין, מומלץ לשלב זאת עם ייעוץ שיווקי אשר יעזור לכם להבין איך ניתן להגיע אל הלקוחות הפוטנציאלים שלכם, האילו אפיקי שיווק כדאי לכם להשקיע על מנת שתקבלו החזר השקעה הגבוהה ביותר עבור הכנסות העסק שלכם (ראו גם שיווק באינטרנט לעסקים ובניית אתרים לעסקים.)
5)מחשוב לעסק - עליכם לקחת בחשבון שאין כיום שוב עסק שמתנהל ביעילות ומצליח ללא עבודה יעילה מול המחשב עליכם להבין אילו שירותי מחשוב אתם צריכים, זה יכול לכלול החל מהקמת כמה מחשבים עבור העסק,הקמת מרכזייה טלפונית עבור העסק ועד פתרונות מורכבים יותר כגון שירותי ענן לעסקים. על מנת להבין מה אתם צריכים עבור העסק עליכם להחליט אילו פעולות תצרכו לעשות מול המחשב ולהציג אותם מול נותני שירותי מחשוב לעסקים ואלו ינחו אתכם מה לעשות.
5)שימוש בתוכנות לניהול עסק - קיימים מגוון תוכנות אשר מקלות על העבודה השוטפת שלכם,חוסכת לכם כסף ,זמן ועבודה מיותר התוכנות הן החל מאקסל שכולנו מכירים ועד תוכנות לניהול תורים, תוכנה ניהול לקוחות, תוכנה לניהול מלאי, תוכנה לניהול חשבונות ועוד, כאשר אתם מקימים את העסק חשבו אילו פעולות שותפות אתם תבצעו במהלך העסק כגון ניהול חשבונות,ניהול מלאי, טיפול שוטף בלקוחות וכו' כל פעולות אלו יתבצעו ביעילות ויכסחו לכם זמן וכסף אם תעשו זאת על ידי תוכנות כפי שאתם מחשבים מספרים על ידי מחשבון.

פתיחת עסק קטן

פתיחת עסק קטן לא שונה מפתיחה של עסק בינוני בכל הקשור לעבודה מול רשויות החוק במדינה כלומר מס הכנסה,מע"מ וביטוח לאומי וכל מה שהוסבר למעלה רלוונטי לפתיחת עסק עסק קטן. גם בפתיחת עסק קטן על מנת שהעסק שלכם יצליח עליכם מעבר לרעיון העיסקי שלכם להעזר ביועץ עיסקי להכנסת תוכנית עיסקית,בחירת מודל עיסקי והן ביועץ שיווקי בבחירה באסטרטגיה שיווקית כאשר האפיק היעיל ביותר זה שיווק באינטרנט (לכן מומלץ לחשוב כבר בתחילת הדרך על אתר אינטרנט לעסק), נוסף על כך גם בתור עסק כסף עליכם להיעזר התוכנות לניהול עסק כגון אקסל, תוכנת התנהלת חשבונות ניהול מלאי ועוד'.

הוידאו הבא מומלץ למי שרוצה לפתוח עסק

 

 

 

:מידע רלוונטי בנושא פתיחת עסק

moital.gov.il

ibca.org.il

businesspedia.co.il

ביטוח לאומי

וואלה עסקים

לשכת ארגוני העצמאים והעסקים בישראל

משרד התעשייה והמסחר

הרשות לעסקים קטנים ובינוניים בישראל

רשות המיסים

לשכת המסחר

ozar.mof.gov.il

 

אנו עובדים קשה בשביל לספק לכם תכנים איכותים ואתר נוח ואיכותי על מנת שנוכל להמשיך ולפתח את ההאתר כל מה שאנו מבקשים מכם הקלקה על כל אחד מהכפתורי השיתוף החברתיים למטה כאות תודה שלא תעלה לכם אגורה :)
לתשומת לבכם, כל התכנים באתר כולל טקסט ותמונות מוגנים בזכויות יוצרים, על התכנים באתר יש מעקב אוטומטי קבוע של בעלי האתר .

על פי חוק, לא ניתן להשתמש/להעתיק את התכנים או חלקים ממנו שאחרת הדבר מהווה הפרת זכויות יוצרים.
.